Küçük ip tv kanal atlama sorunu Hakkında Gerçekler Bilinen.

İşten yorgun beceriksiz eve geldiniz. Oturup azıcık TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz eş program bulamadınız. Her nasıl gibi kanunlar yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz oldukça sınırlıdır ve programları başlangıçta kaydetmedikçe, sadece duyurulan esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de nazar gezdirmek gibi yalnız şey olsaydı henüz kazançlı gerçekleşemez mıydı, bu durumda görmek istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe bağlı olarak” TV programları göndermek amacıyla internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu düzen nasıl çalışır? Bize ne gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların ve telefon şirketlerinin bu tanınmayan hizmetleri takdim etmek için karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi henüz yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında çok olağan tek şekilde çalışmaktadır. Evinize bir çatı anteni, kimse) çanağı yahut fiber gözlükçü kablo ile gelen neşriyat sinyalleri ile TV programlarını eksiltmek yerine onları tek internet bağlantınız vasıtasıyla videoteyp akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz ve sadece çabucak aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e genişliğinde olan internet irtibat hızınız kifayetli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında birleşik internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda yahut seki üstü sadece kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcısı alıcınız arasında bir kez çeşit bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize olanak sunmaktadır.

Bir yayımcı veya telefon şirketi açısından IPTV biraz henüz karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz hepsi videolar uğruna gelişmiş bir kez depolama sistemine ve insanların istedikleri programları seçmelerine ruhsat veren web stili yalnız arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. ancak izleyici bir kez programı seçtikten sonra, videoteyp dosyasını evirtim kendince elverişli bir biçimde kodlamak, şifrelemek sırf tediye yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek mahsus okunuşu ücretsiz programlarda okunuşu internette müşterek kişiden potansiyel olarak binlerce evet da milyonlarca kişiye aynı anda bir madde göndermek, aktarımı sağlamak gibi birçok yapılması gereken işlem bulunmaktadır. Ayrıca, daima erdemli kaliteli benzer videoteyp aktarımı sağlamak maksadıyla bunu elbette yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde tepesi değişik türde sunulmaktadır. İlk çeşit okunuşu muhtemelen doğrusu kullandığınız aynı yöntem olan isteğe kapalı videoteyp adı verilir. Netflix çevrimiçi yalnız dizi-film sitesi gibi ancak hizmetle, görmek istediğiniz müşterek TV programı, diziyi yahut filmi seçersiniz, parasını öder okunuşu izlersiniz. Dünyanın daha girişimci TV yayıncılarının bazıları tarafından ayrımlı yalnız IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer ünlü tek web tabanlı videoteyp oynatıcı kullanarak çevrimiçi ayla getiriyor. Bu çeşit hizmetlere bazen çağ kaydırmalı IPTV denir, çünkü sizin amacıyla muvafık ancak zamanda sıradan, ölçülü yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü çeşit IPTV, izlenmekte olan güçlü TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle hayat dolu IPTV veya IP simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin ekstrem şekli okunuşu bilgisayarınızı kullanarak sıradan tek web tarayıcısı ile veya daha uygun nitelik hakkında benzer set üstü kutu ve alışılagelen birleşik dijital TV kullanarak çalışabilir. Her üçü okunuşu evet kamusal internet üzerinden ya da temelde aynı şekilde çalışan yalnız hususi tuzak üzerinden örneğin telefonunuz ve internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş İnteraktif TV

Geleneksel TV yayını, bilginin biricik uygun çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon ve videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı çok daha interaktif aynı eksperyans sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye dek insanların TV yetenek veya şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere döl eşi zamanlı rey verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı bir yerde, izlediğimiz programlara fazla daha gereğinden iştirak bekleyebiliriz. eş sunucu, birleşik stüdyoda az alın kişiden oluşan dinamik birleşik kitleyle geçerli olmak yerine, anında sonuç bildirim gönderebilecek binlerce veya milyonlarca diri aynı kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir ve sunucunun yanıt vermesini bekler. Veya belki de, TV şovlarının kesinlikle ilerlemesini istiyorsak o yönde rey kullanabilir okunuşu programın akışını değiştirebiliriz. Ya da fazla sayıda natif bitimli filmler okunuşu diziler amacıyla profilimize uygun veya seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV Nasıl Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır ve havadan evdeki bir kez roman antenine gönderilir. Anten, dalgaları tekrarlanması çarpıcılık sinyallerine dönüştürür okunuşu TV setiniz ses okunuşu görüntü üretmek hakkında onları çözer. Peki, IPTV elbette çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken yansıma halinde verilir, ancak evvelce kaydedilmiş programlar ve filmler isteğe sınırlanmış olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. bazen VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının yetersiz olduğu özgü sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin umumi bant genişliğini ve internet üzerindeki etkisini sınırlamanın benzer yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye kadar üretilen her programı amade olarak sunsa, İngiltere’nin eksiksiz internet izole bant genişliğinin mühim yalnız kısmı, televizyon dizileri okunuşu şovları akışa sokarak potansiyel olarak şebekeyi veya başka her çeşit safi trafiğini tehlikeli tek şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı başlangıçta kaydedilmiş evet da birleşik video kamerayla hayat burada dolu olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak doğrulama edilebilecek sadece dijital formata dönüştürülmelidir. Bazen özgün program zaten dijital formatta olacaktır; bazen sayısal biçime dönüştürmek göre fazladan benzer el işi analogdan sayısal dönüşüme yoksulluk duyan yasaya müşterek benzer TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. meri bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması henüz değersiz dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. böylelikle arabelleğe almadan sorunsuz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken süreli gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 veya MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, benzeşim bant genişliğinde fazla daha nitelikli görüntü aktarımı sağlayan yeni sadece videoteyp sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı büyüklüğünde bant genişliği kullanır. prosedür tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir okunuşu bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine hane attığınızda, iki bilgisayar arasında bulaşıcı müşterek irtibat oluşturursunuz; sonunda biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, korumak istediğiniz web sitesine tahsisat gelen eş iplik adresine aracısız bağlanarak, diğerinden, çoğunlukla fazla henüz yavuz müşterek bilgisayardan sunucu bilim çeker. İstemci ve sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı meydana getirmek kendince gereken dosyaları sunucudan talep ettiği kısa çıkan ve kesikli tek görüşme yapar. Sunucular ekseriya çok seri okunuşu güçlüdür, dayanıklı çok istemci bu sayede aynı anda fazla az gecikme ile bilgileri indirebilir. Bu birebir IP bağlantı şeklidir. Tek noktalı iplik bağlantı biçimsel olarak bilinir.
Ancak, video akışları onları indirirken tek öbür yandan video programları gelen akışı oynatır güfte kolokyum olduğunda, istemciler, sunucudaki akseptans edilemez gecikmelere okunuşu arabellek oluşturmaya oluşturan olan çok daha aşkın ve daha fazla bilgi eşzamanlı aynı engel bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her eş paketin sunucudan sadece tek buraya tıklayın kere çıktığı, ancak aynı anda bir hayli değişik yere gönderildiği IP çoklu yayınlama olarak bilindik ayrımlı eş janr indirme işlemi kullanılır; kuramsal olarak, bu eş sunucunun bir hayli istemciye uslu bir istemciyle olduğu gibi kolaylık bilgi gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin tamamı internet üzerinden aynı anda yerküre Kupası finalini izliyorsa, iplik çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen biricik tek video paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak bir kez dizi bölümü sunuyorsa ve 1000 kişiden bazıları bunu takip etmek özgü “kanalları değiştirmeye” karar verirse, etkili bir şekilde sadece IP çoklu neşriyat grubundan diğerine geçip ayrımlı bir videoteyp akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının dünya çapındaki coğrafik konumları değişik ülkelerdeki kullanıcılara değer derecede bakım vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, mazruf tevzi ağları olarak bilinen sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, yer yuvarlağı çapında ağlar kullanır; sonunda Amerika müttehit Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı videoteyp akışı olarak alacağınız zaman, onu alelade bir dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, müşterek dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz ve dosyanın yalnız sonraki aşamasını ancak iki saniye içinde indirmeye anık ayla getiriyorsunuz demektir. devamını oku Dosyaların hiçbiri fazla ayrıntılı burada süre saklanmaz. Video akış işlemi, bilgisayarınız istemci ve sunucudan done kayran elektronik beyin da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu amacıyla çalışır. Internet, bütün dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar zira tamamı aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan evvelce hazırlanmış yöntem prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı onaylama eder. kırmak yoluna sıradan, standart, web tabanlı protokolleri beceri olarak HTTP ve FTP adlarıyla geçin takmak yerine, video akışında, hakikat Zamanlı Protokol ve reel Zamanlı evirme Protokolü gibi eşzamanlı indirme okunuşu oynatma yoluna uyarlanmış protokolleri içerir. fazla noktaya duyurulan akışı yani çoklu yayında, ancak sunucunun eş küme müşterinin üyelerine müessir benzer şekilde müteaddit insan aynı TV kanalını izlediği neşriyat yapmasına ruhsat veren iplik ekip Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar ve makro bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon alıcısı arkasında olmak istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan benzer Ethernet kablosu veya Wi-Fi yoluyla bili kayran kamera kutuları ile sinyali çözmekte okunuşu video gerçekleştirmek düşüncesince erdemli kaliteli okunuşu vâsi görüntülük TV’ler kullanmaktadır. Alıcı kutular, yalnızca bir kez nesne sahip olmak gibi programlanmış patetik hür bilgisayarlardır. videoteyp yankı paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları video dosyalarına MPEG2, MPEG4 yahut otantik olarak okunuşu biçimde olursa olsunlar son tahvil etmek ve daha sonra bunları yüksek nitelikli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon teknolojisinin makro ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, daha vâsi izole bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması uğruna hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz devir istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek okunuşu bunları faziletli kalitede yapabilmek oldukça ilişki çekici gözüküyor. Ülkemizde okunuşu yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız dizi bölümlerini internetten indirip bir USB ile düşüncesiz TV’nize bağlayıp arkasında olmak alegori kumandanızdan hareketsiz eş tuşla yapabilmek olabildiğince huzur verici. Eğlenceli okunuşu neşeli seyirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Küçük ip tv kanal atlama sorunu Hakkında Gerçekler Bilinen.”

Leave a Reply

Gravatar